Po ciężkim dniu nie ma nic lepszego niż relaksacyjna kąpiel w wannie. Leżenie w ciepłej wodzie umożliwia rozluźnienie mięśni i odpoczynek, dzięki któremu każda z nas poczuje się jak nowo narodzona. Jeśli dodatkowo zapalimy w łazience świece, włączymy nastrojową muzykę i oddamy się przyjemności, zapomnimy o stresie i tym, co jeszcze przed chwilą spędzało nam sen z powiek.
W sklepach można zakupić szereg preparatów do kąpieli o rożnym działaniu – pobudzającym, odżywczym, nawilżającym. Także w ofercie Avon znajdują się różnego rodzaju płyny do kąpieli. Są to kosmetyki kwiatowo-owocowe, dodające energii (Żurawina i Pomarańcza, Mandarynka i Jaśmin), orzeźwiające (Zielone Jabłuszko) i relaksujące (Kwiat Bzu, Różowa Magnolia, Biała Lilia). Dzięki nim zanurzanie się w wodzie z pianą jest rozkoszne, ale, dodaje energii oraz przywraca dobry humor. Z katalogu Avon można ponadto zamówić Musujący płatek do kąpieli.
Wiele z nas jednak woli od gotowych produktów kąpiele przygotowane własnoręcznie, z tego, co jest w domu – z mleka, miodu, soli czy ziół. Doskonale relaksującą jest kąpiel solna, stworzona z soli kuchennej lub morskiej, sody oczyszczonej i odrobiny oleju słonecznikowego. Można ją przygotować w zamykanym pudełku, używając pół szklanki soli, tyle samo sody, dodając 3 krople witaminy E w płynie i kilka kropel olejków eterycznych (np. lawendowego). Do przygotowania jednorazowej kąpieli zużywa się dwie łyżki tego preparatu.
Jeśli zależy nam na efektywnym oczyszczeniu skóry, możemy skorzystać z zalet szałwii. Trzy jej saszetki oraz garść rumianku należy zalać wrzątkiem i przykryć, a po 20 minutach przelać do wanny i cieszyć się świeżym aromatem ziół. Aby przygotować kąpiel rumiankowo-pomarańczową wystarczy podwiązać dwie-trzy saszetki rumianku (najlepiej włożyć je do bawełnianego woreczka) pod kranem, z którego leci ciepła woda i wrzucić do wanny plastry pomarańczy. Można do tego wykorzystać dwa bądź trzy owoce w zależności od tego, jak bardzo intensywną kąpiel chcemy otrzymać. Podobnie przygotowuje się kąpiel miętowo-pomarańczową, używając mięty. Oczywiście, zamiast wrzucać owoce, można do wody wlać jedynie sok z nich wyciśnięty. Analogicznie postępuje się w przypadku kąpieli cytrynowych (przygotowuje się ją zazwyczaj z czterech owoców – krojonych albo wkrapianych).
Ciało jest doskonale odżywione po kąpieli na bazie miodu. Do butelki należy wlać szklankę oleju sezamowego, pół szklanki płynnego miodu, łyżkę olejku waniliowego i pół szklanki mydła w płynie. Wstrząśniętą miksturę kieruje się pod strumień ciepłej wody i kąpiel gotowa.